.
A Közelítő Műhely célja, hogy a budapesti kerületekben ismert problémák kapcsán tematikus műhelymunkákat szervezzen. Azon kívül, hogy civilek, szakmabeliek, szakpolitikusok, egyetemisták és kutatók elmondják a tapasztalataikat, a problémamegoldáson való közös gondolkodásra ösztönözzük őket. Igyekszünk bizonyítani, hogy az együttműködve tanulás, tervezés és megvalósítás hasznára válhat a feleknek. Egyúttal kipróbálunk egy lehetőséget, hogyan újíthatunk a felsőoktatás módszereiben és kapcsolatában a környezetével a Budapesti Corvinus Egyetem Emberi Erőforrások Tanszékén.
.
2012. őszi program:
.
A lakókörnyezetet zöldítő programok társadalmi feltételei és hatásai: Budapest-Józsefváros példája
2012. október 30. 16:30-19:30 (további praktikus információk)
Rendőrségi modellek és helyi társadalom: fővárosi kerületek példája
2012. november 13. 16:30-19:30 (további praktikus információk)
Érdekképviseletek, egyházak, mozgalmak: közös tanulságok a szervezetfejlesztéshez és a kapcsolattartáshoz?
2012. november 27. 16:30-19:30 (további praktikus információk)
.
A 2012. őszi program értékelése és 2013. tavaszi tervek
Versenyfelhívás önálló elemzések készítését tartalmazó szakmai gyakorlaton való részvételre
.
Mindegyik témának több vitaindítója van, a beszélgetéseket alaposan előkészítjük. A háttérmunkában részt vesznek a BCE szociálpolitika-foglalkoztatáspolitika nappalis mesterszakos és munkapiaci érdek-képviseleti továbbképzési szakos hallgatói. Az egyes műhelyek önálló oldalain találhatók a vitaindító témakörök, szempontok, háttérolvasmányok, a műhelymunka összefoglalója, és időről időre beszámolók a résztvevők tovább aktivitásáról.
A műhelybeszélgetések szakmai dokumentációja erről az oldalról megnyitva használható. A beszélgetések szervezése és a kapcsolattartás megkönnyítése céljából a műhelysorozat facebook-oldalát illetve a műhelyvezető szakmai-oktatási kapcsolattartó oldalát használjuk.
.
.
Utolsó hozzászólások